Besmele İle Başlayalım

Eûzu billahi mineş-şeytânirracîm.Bismillahirrahmanirrahîm. Dedikten sonra başlayalım.Allah yar ve yardımcımız olsun.Onun adıyla başladığımız her iş bizlere hayır versin.Çünkü besmele her işin başıdır.Ayrıca besmele her kapının anahtarıdır.o kapıları bizler için açar da açar…

Bizler mümince ekibi olarak besmele çekerek başladğımız bu yolda siz değerli takipçilerimizden yardım istiyoruz.Bildiğiniz üzere bundan tam 8 sene önce çıktığımız bu yolda kısa süreli mola vermiştik.Ancak bu molaya son vermenin vakti geldi.Siz değerli mümin kardeşlerimizle beraber inşallah burada bir aile gibi her birlikte kutsal dinimiz islamı öğreneceğiz.Öğreneceğiz diyorum zira bizlerde sizler gibi Allah’ın yarattığı aciz kullarız.bizimde sizlerden öğerneceklerimiz var bizimde yanlışlarımız olacak.Allah bizleri siz din kardeşlerimize yanlış bilgi vermekten inşallah korur bizi. Artık mümince ekibi olarak siz değerli kardeşlerimize daha kaliteli içerikler sunmak için daha araştırmacı daha düzenli ve daha okunaklı makaleler yazacağız inşalalh.Bu süreçte bizleri yanlız bırakmayacağınızı umarak hadi bakalım neler değişecek, neler göreceğiz ,neler görmeyeceğiz.Şimdiden yaptığımız yapacağımız yanlışlar için sizlerden af diliyoruz.

Hayatı mümince yaşamak nasıl olur?

Nasıl olur? Hayatı Mümince Yaşamak. işte siz değerli mümin kardeşlerimizle artık bu soruya beraberce cevap bulmaya çalışacağız.Allah bu soruyu bizlere kolay bulmayı nasip eylesin inşallah. Peki ama nasıl cevaplar bulacağız? cevapların doğruluğunu nasıl anlayacağız?

işte herşey bu kısımda başlıyor.Bunu için Kuran’ı Kerim’in ışığında, Hz.Muhammed(s.a.v) önderliginde yapmamız gerekir. Çünkü bu cevaplar bizlere Kuram’ı Kerimde ve Hz.Muhammed(s.a.v) hadis-i şeriflerinde mevcuttur. o halde yaşamımızda tek rehberimiz bunlar olmalıdır.O yüce peygamber bizlerin önderi bizlerin kılavuzu olmalıdır.O yüce kitap kuran’ı kerim bizlerin yaşam kaynağımız olmalıdır. Alllah(c.c) bizlere bu kaynaklara uyulması gerektiğini buyurmuştur.Tek rehberimizin bunlar olması geerektiğini bildirmiştir.

İşte biz sizlere yeni yayın dönemimizde bunları öneriyoruz.Gelin yeni yayın dönemimizde sizlerle beraber rehberlerimiz eşiğinde bu konuladı bildiklerimizi bilmeyen kardeşlerimizle paylaşalım. Çünkü bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp demişler.Allah’ın inayetinin siz değerli kardeşlerimin üzerine olması temennilerimle selam ve dua ile

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here