Cennetin Çocukları (İran Filmi- Türkçe Dublaj)

10
3189

İki kardeş düşünün, birbirini ölesiye seven ve birbirinin bütün eşyalarını paylaşan. Bir tarafta geçim sıkıntısı yaşayan bir aile ve bir tarafta ise birbirlerinin eşyalarını kullanmayı dert dahi etmeyen iki kardeş. Şimdi de kendi çocuklarınıza bakın ve onların kardeşleri ile eşyalarını paylaşmamalarını düşünün. Cennetin çocukları filmi aslında bizlere kardeşliğin ne kadar önemli olduğunu anlatıyor.

Ali kardeşinin ayakkabılarını tamir ettirmeye götürmüştür. Gelirken yolda onları kaybeder. Ailesi zaten geçim sıkıntıları yaşamaktadır. Bu nedenle babalarına kardeşinin ayakkabıların kaybettiğini asla söyleyemezler.  Zaten söyleseler de babalarını yeni bir ayakkabı alacak paraları ve maddi durumları yoktur dur. Bu durumda Ali ve Zehra bir ayakkabıyı iki kişi kullanmaya karar verirler. Bu nedenle Zehra dersten çıktıktan sonra ayakkabısını bir mahalle arasında değişirler. Zehra ayakkabıyı çıkarır ve Ali ayakkabıyı giyerek koşarak derse yetişmeye çalışır. Ama Ali her seferinde derslerine geç kalır. Bu yüzden öğretmenlerinden sürekli azar işitir.

Bir gün Ali üçüncülük ödülü ayakkabı olan bir yarışmaya katılmaya ve bu yarışmada üçüncü olarak ayakkabı kazanmaya ve bu ayakkabıyı kardeşi Zehra’ya hediye etmeye karar verir.Bu güzel İran filmini izlemenizi ve kardeşliğin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlamanızı diliyoruz. Film hakkındaki yorumlarınızı aşağıya yazarak diğer izlemek isteyen kardeşlerimize tavsiyede bulunabilirsiniz.

Cennetin Çocukları Hakkında Detaylı Bilgi

Adı: Cennetin Çocukları / Children of Heaven

Yapım Yılı: 1997

Yönetmen: Majid Majidi

Cennetin Çocukları Türkçe Dublaj İzle

10 YORUMLAR

  1. kardeşliğin ve ailenin önemini anlatan çok güzel bir film. buradaki hikayeye benzer bir de kısa film izlemiştim. iki kardeş aynı önlükle okula gitmeye çalışıyordu orada da.

  2. cennetin çocukları filmi tam bir eğitim filmi bu nedenle izletmenizi tavsiye ederim. çocukların gelişimi için ve bilgi edinmeleri için çok önemlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin