Videolar

Cennetin Rengi (İran Filmi- Türkçe Dublaj)

Son yılların başarılı yapımlarına imza atan iranlılardan severek ve beğenerek izleyebilieceğiniz muhteşem bir yapı olan cennetin rengi, hayata çevresini sadece dokunarak ve duymaya çalışarak devam eden görme engelli  bir çocuk olan Muhammed’in öyküsünü anlatmaktadır.

iran filmi cennetin rengi
cennetin rengi iran filmi

Gözlerimiz hiç şüphe yok ki Cenab-ı Allah’ın bizlere bahşettiği en önemli organlardan birisidir. Gözümüz bizlerin dünyayı görmesini, dünyayı daha güzel yaşamamızı ayrıca daha güzel anlamamızı sağlar. Ya gözleriniz doğuştan olmasaydı. Yada Cenab-ı Allah insanlara göz denilen organı hiç bahşetmemiş olsaydı. Hiç düşündünüz mü? Düşünmediyseniz sizleri düşünmek için bu harika İran filmini izlemeye ve bu dünyaya doğuştan gözleri görmeyen küçük çocuk Muhammed’in dünyayı elleriyle dokunarak, çevresinde olan sesleri duymaya çalışarak yaşamaya çalışmasını anlatıyor.

Küçük Muhammed gözleri görmediğinde dolayı körler okuluna gitmekte ve yazın evine yani köyüne dönmektedir. Annesi öldüğü için babası yeniden evlenmeyi düşünmekte ve gözleri görmeyen bir çocuğun kendisine ayak bağı olacağını düşünmektedir.Bu yüzden önce onu okuldan almamaya karar verir. Ancak okulun kuralları ve yazın orda kimsenin olmadığı için kendisine bakacak kimse olmadığından dolayı bu durumu kabul etmiyorlar. Okulun Muhammed’i kabul etmemesi sebebiyle babası sürekli çareler arar. Köylerinde ise Muhammed’in 2 kız kardeşi ve ninesi onu beklemektedir.

Cennetin Rengi Hakkında Detaylı Bilgiler

Adı: Cennetin Rengi / Rang-e khoda
Yapım Yılı: 1999
Yönetmen: Majid Majidi

Cennetin Rengi Türkçe Dublaj İzle

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Filmi izlemiş, çok beğenmiştim. Muhammed’in gerçek hayatta da görme engelli olduğunu öğrenince daha bir etkilendim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu