Ana Sayfa İnceleme En iyi 10 islami Android Uygulamalar

En iyi 10 islami Android Uygulamalar

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte android telefonlar hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer almaya başladı. Bizlerde sizler için google play store’deki en iyi 10 islami android uygulamayı bir araya getirdik.

Google Play Storedeki En iyi 10 islami Android Uygulama

Ezan Vakti Pro

islami android uygulama
ezan vakti en iyi islami android uygulama

Şüphe yokki google play store’deki en iyi islami uygulama olarak ilk sırayı almayı hak eden bir uygulama. Zira uygulama bizler için bir ezan vakti hatırlatıcısı olarak tasarlanmış olmasına rağmen içinde bulunan birden fazla modül sayesinde tam bir islami yardımcı olmaya aday. Uygulama içerisinde zekatmatik, imsakiye, ramazan iftar sayacı, Kur’an-ı Kerim,oruç ve namaz ilmihali,cevşen,risale-i nur,kutub-i sitte, internetten istediğiniz islami kitabı indirerek e kitap olarak okumak,islami multimedya, amel defteri,sahur ve iftar hatırlatıcı gibi modüller bulunmakta.

Uygulamanın akıllı saat uyumu, rami düşük olan cepler için light yani özellikleri kısıtlanmış versiyonu bulunmakta. Bu nedenle uygulama mobil düynanın en çok kullanılan ve en sevilen islami android uygulaması olmaktadır.

Ezan Vakti Pro indir

Lite Sürüm İndir

Reklamsız Tam Sürüm Satın Al

Diyanet Kitaplık

dini android uygulama
diyanet kitaplık islami android uygulaması

Diyanet işleri başkanlığımızın yayınladığı kitapları ücretsiz olarak indirmenizi ve bu kitapları elektronik ortamda e-kitap olarak okumanızı sağlayan harika bir uygulama. Uygulamada kitapların önemli yerlerini işaretleme, kitapların içinde arama yapmak, okuduğunuz kitapların içinde notlar almak,kitapları sosyal medya içinde paylaşmak, diyanet işlerinin yayınladığı yeni kitaplardan haberdar olmak, kitapları rahat okumak için arka plan renklerini değiştirmek, yazı büyüklüğünü ayarlamak gibi özelllikler mevcutdur.

Diyanet Kitaplık İndir

Namaz Vakti

namaz vakti
namaz vakti islami android uygulaması

Yine Diyanet İşleri Başkanlığının geliştirdiği  bir islami uygulama olan namaz vakti uygulaması rakibi ezan vaktine göre biraz basit olsada kullanım kolaylığı ve doğruluk açısından rakibinden ayrılarak en çok indirilen 2. uygulama olmakta. Uygulamanın rakibi gibi modül desteği bulunmakta. Kıble yönünü bulma, namaz vaktinde alarm kurma,namaz sonrasına alarm kurma,yakınınızdaki camileri bulma,kıble saati ve kıble açısı gibi bilgilere ulaşma,günlük ayet,hadis ve dua okuma, ayrıca dini günler ve geceler ile ilgili bilgiler bulma gibi modüller bulunmakta. Uygulama Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından geliştirildiği için güvenlik açısından ön plana çıkarak rakibinin bir adım önüne geçmekte.

Namaz Vakti İndir

Namaz Hocası

namaz hocası
namaz hocası android uygulaması

Mekteb-i Suffa grubu tarafından yapılmış olan uygulamada bizlere namazın kılınmasını resimli olarak anlatılmaktadır. Uygulama namaz kılmayı bilmeyenler için ele alınmış ve harika iş çıkarılmış diyebiliriz. Uygulamanın içerisinde vakit namazlarının kılınışı,cenaze namazı,bayram namazı,tesbih namazı, nafile namazlar, evvabin namazı, teheccüd namazı, gibi namazlarının kılınış şekilleri anlatılmaktadır. Ayrıca uygulama içerisinde namaz süreleri de yer almakta.

Namaz Hocası- Mekteb-i Suffa İndir

Müslim Pro

müslim pro
müslim pro islami android uygulaması

Bu uygulama yabancı bir geliştirici tarafından geliştirilmiş bir den çok ülkede kullanılan türkçe dili de olan ve aynı zamanda dünyanın en fazla kullanılan islami android uygulaması olma özelliğini taşıyor. Uygulamanın bedava yani ücretsiz sürümü olduğu gibi ücretli yani premium sürümüde mevcut. Uygulamanın bir diğer özelliği ise googlenin sesli asistanı olan google now desteği olması. Uygulamanın içinde bulunan modüller ise şöyle; bulunduğunuz ile göre namaz vaktini hesaplama, iftar vakti ve sahur vakti, dijital tesbih ile zikir sayma,mp3 olarak veya yazılı olarak Kur’an-ı Kerim okuma,yakınımızda bulunan helal restorantlar, camiler,kıble pusulası, mübarek günler ve geceleri gösteren takvim ve Allah’ın 99 isminin açıklaması.

Müslim Pro İndir

Büyük İslam İlmihali

Ömer Nasuhi Bilmen’in muhteşem eseri olan Büyük İslam İlmihali’nin cep telefonlarımız için uyarlanmış islami uygulamasıdır. Uygulamanın içerisinde konulara göre arama, konulara göre kategorileme gibi özellikler mevcuttur. Uygulama gayet basit bir şekilde tasarlanmıştır. Uygulama sürekli geliştirilmekte, geliştiricisi ise yapılan hatalara çok çabuk düzenleme göndermektedir.

Büyük İslam İlmihali İndir

Sorularla İslamiyet

sorularla islamiyet
sorularla islamiyet android uygulaması

Konusunda uzman kişiler tarafından bizlerin sorularını cevaplayan ve daha önce sorulan sorulara ulaşabildiğimiz muhteşem bir bilgi kaynağı olan uygulama online ve offline olmak üzer iki versiyonu bulunuyor.Aratma yaparak sorulara ulaşabiliyorsunuz.

Sorularla İslamiyet indir

Sorularla İslamiyet Online İndir

Kur’an-ı Kerim

kuranı kerim apk
Diyanet işleri başkanlığı kuranı kerim uygulaması

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Kur’an-ı Kerim’i okumanız için, ayrıca tefsir ve meailini okumanız için geliştirilmiş bir uygulamadır. Zoom yaparak sayfaları küçültme ve büyültme yaparak daha kolay okuma yapma,sesli kuran dinleme, kelime aratma yaparak o kelimenin geçtiği ayetleri bulma,ayet hatim ve süre olarak okuma,gece okuma modu,ekran parlaklığını ayarlama, yazı boyutunu ayarlama gibi özellikler mevcuttur.

kuran’ı  Kerim İndir

İslami Bilgi Yarışması

islami bilgi yarışması
islami bilgi yarışması android uygulaması

İslami konularda kendinizi deneyebileceğiniz bir uygulama olan islami bilgi yarışması Allah, Hz.Muhammed, Kur’an-ı kerim, Sahabeler, Oruç ve genel kültür gibi bir çok kategori bulunmakta.Uygulamanın özellikleri ise şu şekilde; puan kaydetme ve puanları listeleme,sade ve hoş tasarım,animasyonlu geçiş,uyarı sesleri olmaktadır. Yarışma 20 sorudan oluşmakta ve verilen her yanlış cevap sonrası yarışma sona ermektedir.

İslami Bilgi yarışması indir

Namaz Sure ve Duaları

süre ve dualar
diyanet işleri başkanlığı tarafından geliştirilen süre ve dualar uygulaması

Yine diyanet işleri başkanlığımız tarafından geliştirilmiştir. Uygulamada zoom özelliği sayesinde arapça metinleri büyültme ve küçültme yaparak rahat okuma sağlayabilirsiniz. Ayrıca uygulamada sesli olarak dua ve süreleri dinleyebilirsiniz. Süre ve dua arama özelliğide mevcuttur.

Süre Ve Dualar indir

 

 

 

İlginizi Çekebilir

İslamofobi ile Savaşmak İçin 5 Yol

Bilmeyenler için tarif etmek gerekirse kelime manası olarak islamofobi islam korkusu anlamına gelmektedir. Amerika'da 11 eylül sonrası ilk olarak kullanılmaya başlanmış ve genellikle Amerika'da...

Teyemmüm Nedir? Nasıl Yapılır?

Suyun bulunmadığı durumlarda toprakla alınan abdeste teyemmüm denilir

Sedat Uçan Allah Yeter İlahisi

Sedat Uçan adlı sanatçımızın Allah yeter adlı  albümünün çıkış ilahisi olan sedat uçan allah yeter adlı eserin video klibi.Sanatçı: Sedat Uçan Albüm: Allah Yeter Yapım Yılı:...

Allah’ın yardımı müminlerle beraberdir

23/12/2016 tarihinde camilerimizde okutulacak allah'ın yardımı müminlerle beraberdir konulu cuma hutbesi.Hayırlı Cumalar

Cennetin Rengi (İran Filmi- Türkçe Dublaj)

Cennetin rengi,çevresini sadece dokunarak ve koklayarak anlamaya çalışan bir çocuk olan Muhammed'in hayatını anlatan harika bir iran filmi

Benzer Yazılar

Namazda Konsantrasyon İçin 10 İpucu

Namaz,Allah'tan (c.c) paha biçilemez bir nimet olarak düşünülebilir. Namaz değer verilmeyen ve ihmal eğiliminde olunan bir ibadet olmaktadır....

8 Adımda Peygamber Efendimizin Zaman Yönetimi

Belki de en değerli hazinemiz olan zamanın yönetimi nasıl olmalıdır? Peygamber efendimizin zaman yönetimi konusunda tavsiyeleri nelerdir? Sizler için Allah Resülünün hayatından...

4 Madde İle Şevval Orucu ve Fazileti

Mübarek üç ayların sonuncusu olan Ramazan ayınıda bitirmiş bulunmaktayız. Şevval orucu bu mübarek ayların ardından gelen şevval ayında tutulmaktadır. Maddeler ile sizlere...

Sabah Namazına Kalkmak İsteyenlere 5 İpucu

En önemli vakit namazlarından birisi olan sabah namazına kalkmak için yapılması gerekenler

5 Madde İle Müslümanlar İçin Zekatın Önemi

Zekat; toplumumuzda manevi,sosyal ve ekonomik faydalar sağlamak için etkili bir yükümlülük olmakla birlikte aynı zamanda islamın şartıdır. Gelin müslümanlar için zekatın önemi...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin