Teknolojinin gelişmesiyle birlikte android telefonlar hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer almaya başladı. Bizlerde sizler için google play store’deki en iyi 10 islami android uygulamayı bir araya getirdik.

Google Play Storedeki En iyi 10 islami Android Uygulama

islami android uygulama
ezan vakti en iyi islami android uygulama

1Ezan Vakti Pro

Şüphe yokki google play store’deki en iyi islami uygulama olarak ilk sırayı almayı hak eden bir uygulama. Zira uygulama bizler için bir ezan vakti hatırlatıcısı olarak tasarlanmış olmasına rağmen içinde bulunan birden fazla modül sayesinde tam bir islami yardımcı olmaya aday. Uygulama içerisinde zekatmatik, imsakiye, ramazan iftar sayacı, Kur’an-ı Kerim,oruç ve namaz ilmihali,cevşen,risale-i nur,kutub-i sitte, internetten istediğiniz islami kitabı indirerek e kitap olarak okumak,islami multimedya, amel defteri,sahur ve iftar hatırlatıcı gibi modüller bulunmakta.

Uygulamanın akıllı saat uyumu, rami düşük olan cepler için light yani özellikleri kısıtlanmış versiyonu bulunmakta. Bu nedenle uygulama mobil düynanın en çok kullanılan ve en sevilen islami android uygulaması olmaktadır.

Ezan Vakti Pro indir Lite Sürüm İndir Reklamsız Tam Sürüm Satın Al
dini android uygulama
diyanet kitaplık islami android uygulaması

2Diyanet Kitaplık

Diyanet işleri başkanlığımızın yayınladığı kitapları ücretsiz olarak indirmenizi ve bu kitapları elektronik ortamda e-kitap olarak okumanızı sağlayan harika bir uygulama. Uygulamada kitapların önemli yerlerini işaretleme, kitapların içinde arama yapmak, okuduğunuz kitapların içinde notlar almak,kitapları sosyal medya içinde paylaşmak, diyanet işlerinin yayınladığı yeni kitaplardan haberdar olmak, kitapları rahat okumak için arka plan renklerini değiştirmek, yazı büyüklüğünü ayarlamak gibi özelllikler mevcutdur.

Diyanet Kitaplık İndir
namaz vakti
namaz vakti islami android uygulaması

3Namaz Vakti

Yine Diyanet İşleri Başkanlığının geliştirdiği  bir islami uygulama olan namaz vakti uygulaması rakibi ezan vaktine göre biraz basit olsada kullanım kolaylığı ve doğruluk açısından rakibinden ayrılarak en çok indirilen 2. uygulama olmakta. Uygulamanın rakibi gibi modül desteği bulunmakta. Kıble yönünü bulma, namaz vaktinde alarm kurma,namaz sonrasına alarm kurma,yakınınızdaki camileri bulma,kıble saati ve kıble açısı gibi bilgilere ulaşma,günlük ayet,hadis ve dua okuma, ayrıca dini günler ve geceler ile ilgili bilgiler bulma gibi modüller bulunmakta. Uygulama Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından geliştirildiği için güvenlik açısından ön plana çıkarak rakibinin bir adım önüne geçmekte.

Namaz Vakti İndir
namaz hocası
namaz hocası android uygulaması

4Namaz Hocası

Mekteb-i Suffa grubu tarafından yapılmış olan uygulamada bizlere namazın kılınmasını resimli olarak anlatılmaktadır. Uygulama namaz kılmayı bilmeyenler için ele alınmış ve harika iş çıkarılmış diyebiliriz. Uygulamanın içerisinde vakit namazlarının kılınışı,cenaze namazı,bayram namazı,tesbih namazı, nafile namazlar, evvabin namazı, teheccüd namazı, gibi namazlarının kılınış şekilleri anlatılmaktadır. Ayrıca uygulama içerisinde namaz süreleri de yer almakta.

Namaz Hocası- Mekteb-i Suffa İndir
müslim pro
müslim pro islami android uygulaması

5Müslim Pro

Bu uygulama yabancı bir geliştirici tarafından geliştirilmiş bir den çok ülkede kullanılan türkçe dili de olan ve aynı zamanda dünyanın en fazla kullanılan islami android uygulaması olma özelliğini taşıyor. Uygulamanın bedava yani ücretsiz sürümü olduğu gibi ücretli yani premium sürümüde mevcut. Uygulamanın bir diğer özelliği ise googlenin sesli asistanı olan google now desteği olması. Uygulamanın içinde bulunan modüller ise şöyle; bulunduğunuz ile göre namaz vaktini hesaplama, iftar vakti ve sahur vakti, dijital tesbih ile zikir sayma,mp3 olarak veya yazılı olarak Kur’an-ı Kerim okuma,yakınımızda bulunan helal restorantlar, camiler,kıble pusulası, mübarek günler ve geceleri gösteren takvim ve Allah’ın 99 isminin açıklaması.

Müslim Pro İndir

6Büyük İslam İlmihali

Ömer Nasuhi Bilmen’in muhteşem eseri olan Büyük İslam İlmihali’nin cep telefonlarımız için uyarlanmış islami uygulamasıdır. Uygulamanın içerisinde konulara göre arama, konulara göre kategorileme gibi özellikler mevcuttur. Uygulama gayet basit bir şekilde tasarlanmıştır. Uygulama sürekli geliştirilmekte, geliştiricisi ise yapılan hatalara çok çabuk düzenleme göndermektedir.

Büyük İslam İlmihali İndir
sorularla islamiyet
sorularla islamiyet android uygulaması

7Sorularla İslamiyet

Konusunda uzman kişiler tarafından bizlerin sorularını cevaplayan ve daha önce sorulan sorulara ulaşabildiğimiz muhteşem bir bilgi kaynağı olan uygulama online ve offline olmak üzer iki versiyonu bulunuyor.Aratma yaparak sorulara ulaşabiliyorsunuz.

Sorularla İslamiyet indir Sorularla İslamiyet Online İndir
kuranı kerim apk
Diyanet işleri başkanlığı kuranı kerim uygulaması

8Kur’an-ı Kerim

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Kur’an-ı Kerim’i okumanız için, ayrıca tefsir ve meailini okumanız için geliştirilmiş bir uygulamadır. Zoom yaparak sayfaları küçültme ve büyültme yaparak daha kolay okuma yapma,sesli kuran dinleme, kelime aratma yaparak o kelimenin geçtiği ayetleri bulma,ayet hatim ve süre olarak okuma,gece okuma modu,ekran parlaklığını ayarlama, yazı boyutunu ayarlama gibi özellikler mevcuttur.

kuran’ı  Kerim İndir
islami bilgi yarışması
islami bilgi yarışması android uygulaması

9İslami Bilgi Yarışması

İslami konularda kendinizi deneyebileceğiniz bir uygulama olan islami bilgi yarışması Allah, Hz.Muhammed, Kur’an-ı kerim, Sahabeler, Oruç ve genel kültür gibi bir çok kategori bulunmakta.Uygulamanın özellikleri ise şu şekilde; puan kaydetme ve puanları listeleme,sade ve hoş tasarım,animasyonlu geçiş,uyarı sesleri olmaktadır. Yarışma 20 sorudan oluşmakta ve verilen her yanlış cevap sonrası yarışma sona ermektedir.

İslami Bilgi yarışması indir
süre ve dualar
diyanet işleri başkanlığı tarafından geliştirilen süre ve dualar uygulaması

10Namaz Sure ve Duaları

Yine diyanet işleri başkanlığımız tarafından geliştirilmiştir. Uygulamada zoom özelliği sayesinde arapça metinleri büyültme ve küçültme yaparak rahat okuma sağlayabilirsiniz. Ayrıca uygulamada sesli olarak dua ve süreleri dinleyebilirsiniz. Süre ve dua arama özelliğide mevcuttur.

Süre Ve Dualar indir

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here