Ana Sayfa Liste 5 Hadisle Sabah Namazının Önemi

5 Hadisle Sabah Namazının Önemi

sabah namazının önemi 5 Maddeyle
sabah namazının önemi

İslamın şartlarından olan namaz şüphe yok ki günlük olarak yapmamız gereken ibadetlerden birisidir. Namaz bizlere günde 5 vakit Allah(c.c) ile olan bir randevu niteliği taşımaktadır.Müslüman olarak mutlaka bu randevulara iştirak etmemiz gerekmektedir. Bu randevuların en önemlisi olan sabah namazının önemi ve fazileti ile ilgili peygamber efendimizin söylediği rivayet edilen 5 hadis-i şerifi sizler için bir araya getirdik.

Sabah Namazının Önemi ve Faziletleri

Peygamber efendimiz namaza çok önem vermiştir. Bir hadis-i Şerifinde şöyle buyurmaktadır:“Namaz Müminin Miracıdır.” Peygamber efendimiz namaza bu kadar önem vermesine rağmen sabah namazına ayrıca bir önem vermektedir. Peygamber efendimizin sabah namazının önemi ile ilgili söylediği hadisler şöyledir.

1. “Münafıka en ağır gelen namaz, sabah ve yatsı namazıdır.”

Münafık,müslüman olmadığı halde müslümanları aldatmak için müslüman gibi davranan kimseye denilir. Peygamber efendimiz ise hadis-i şerifinde şöyle buyurmuştur:

Münafıka en ağır gelen namaz , sabah ve yatsı namazıdır.

Görüldüğü üzere peygamber efendimiz münafıka en ağır gelen namazın sabah ve yatsı namazı olduğunu belirtmiştir. Peygamber efendimizin söylediği üzere sabah namazı ve yatsı namazını kılmak insanlara zor gelmektedir. Ancak sabah ve yatsı namazının kılınmasının faziletleri daha fazladır. Bu namazlar çok önemli olan namazlardandır.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here