AllahVideolar

Sen Hiç Allahu Ekber Dedin mi?

Allahu Ekber deriz değil mi? Bazen sebepsizce bazen de istemeyerek. Peki sen hiç Allahu Ekber dedin mi? Gerçekten Allahu Ekber dedin mi? Ne kadar küçük olduğumuzu, Allah'ın ne kadar büyük olduğunu ve onun nimetlerine ne kadar da şükür etmemiz gerektiğini anlatan harika bir video.

Sen hiç Allahu Ekber dedin mi? Allahu Ekber deriz değil mi? Bazen öylesine deriz bazen de heyecansız deriz. Bazende Allah korusun inanmıyormuşuz gibi deriz. Allah korusun.Allah büyüktür. Daha da büyüktür. Sandığımızdan da büyüktür. Allah büyüktür deyişlerimiz nedense heyecansız olur.

Peki düşündünüz mü? Bu koca dünyayı yaratan, bu koca dünyanın içindeki insanları yaratan, bizlere bu nimetleri yaratan Cenab-ı Allah ne kadar büyüktür. Hadi daha da ileri gidelim. Bu alemi, yani bu evreni yaratan rabbimiz ne kadar büyüktür. İnsan detaylı düşünmeyince bu alemin yaratıcısı olan Cenab-ı Allah’ın ne kadar büyük olduğunu düşünemiyor. Bunları düşün ve şimdi cevap ver gerçekten sen hiç Allahu Ekber dedin mi ?

Bizler insan oğlu bunları detaylı düşünmeli ve Cenab-ı Allah’ın ne kadar büyük olduğunu detaylı düşünmeliyiz. Onun nimetlerine şükür etmek için elimizden gelen her şeyi düşünmeliyiz. Ona olan kulluk borcumuzu ödemek için nafile namazlar kılmalıyız. Nafile ibadetler yapmalıyız.

Şimdi hep beraber Allahu Ekber diyelim. Ve kendimize soralım. Gerçekten sen içten Allahu Ekber dedin mi ?

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. dünyada dinimizi öyle bir konuma getirdiler ki artık yabancıların olduğu bir yerde Allahu Ekber desek bizi terörist ilan edecekler. keşke dinimizi bunlara alet etmeselerdi.

  2. O kadar güzel olmuş ki islamı gerçekten diğer açıdan bakarak insanlara yaymamıza yardımcı olabilecek bir paylaşım.

  3. Genel olarak namaz kılanlar bunu demesi gerekir namazın şartları arasında yer alır iftitah tekbiri sanırım.

  4. Allah derken kalp titremeli ama nerede bizde o maneviyat çok zor ama belki zamanla olur. Allahu Ekber trilyonlarca kez.

  5. güzel bir yazı olmuş elimizden geldiğinde dilimizin döndüğünce aklımıza geldikçe diyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu