Videolar

Baran İran Filmi Türkçe Dublaj

2001 yapımı bir İran filmi olan Baran, inşaatta çalışan kaçak bir işçi olan Latif'in yaşadıklarını anlatıyor. Bu güzel film hakkında detaylı bilgiye aşağıda ulaşabilirsiniz ve Türkçe dublajlı olarak izleyebilirsiniz.

Baran iran filmi serimizde mutlaka izlemeniz gereken güzel bir film. Bu güzel film hakkında kısaca bahsetmek gerekirse, Latif 17 yaşında inşaaatta çalışan ve geçimini sağlayan bir İran’lıdır. Aynı inşaatta Türk, Azeri, İran’lı olmak üzere bir kaç kişiyle beraber kaçak olarak çalışmaktadır. Bir gün inşaatta çalışan kaçak Azeri’ler den birisi sakatlanınca yerine oğlu Rahmat çalışmaya başlar. Kısa süre sonra Latif’in işi de Rahmat’a verilince Latif ona kin tutmaya başlar.

Ancak Latif ona bir süre sonra yaklaşmaya başlayınca Rahmat’ın bir sırrı olduğunu görür. Aslında Rahmat göründüğünden gayet farklı birisidir. Onun sırrı çok büyüktür. Rahmat kısa süre sonra bu sırrını Latif ile paylaşınca aralarındaki ilişki farklılaşır. Aralarındaki ilişki mükemmel bir aşka dönüşür. Karşılarına ikisinin de hayatını zorlaştıracak zorluklar çıkar. Ancak ikisi de birbirlerinden kopamazlar.

Latif’in aşkı öylesine saf ve temizdir ki karşısındaki kişiden hiçbir beklentisi yok dur.Aralarında en ufak bir temas bile yok dur. Bu mükemmel filmi izlerken aralarındaki aşkı yüreklerimizde hissedeceksiniz.

Baran İran Filmi Hakkında Detaylı Bilgi

Adı: Baran /Yağmur

Yapım Yılı : 2001

Yönetmen: Mecid Mecidi

 

İlgili Makaleler

3 Yorum

 1. Güzel bir film yalnız açıklamada hatalar var. Çünkü Azeriler Türk’tür ve İran’da on milyonlarca azeri türkü vardır. Yani, İranlı, Azeri ve Türk ayrı şeyler değil. Kaçak işçiler ise dışarıdan gelenlerdir yani 1 milyon Afgan mültecinin dışında, resmi olmadan iltica eden Afganlılardır.

  1. Hatasız kul olmaz kardeşim. Hatalarımızı bizlere aktardığın için Cenab-ı Allah razı olsun.
   Yanlız şöyle bir durum söz konusu ki her Azeri Türk değildir. O yüzden Azeri Türkü diye bir kavram ortaya çıkmıştır.
   Kaçak işçiler konusunu düzeltiyorum.
   Selam ve dua ile

 2. Romantizm’i değil aşkı anlatan film. Senaryo ve kurgu hayranlık uyandırıcı. Mecid Mecidi layık olduğu saygıyı hak ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu